Роки Великої Вітчизняної війни

Дата: 05.04.2019 11:44
Кількість переглядів: 893

4 липня 1941 року село було окуповане німецько-фашистськими загарбниками. Для населення було створено окупаційний режим.

За час окупації насильно було забрано і вигнано на каторжні роботи в Німеччину 67 чоловік. За участь в підривній діяльності проти німецько – фашистьких загарбників німці розстріляли 32 жителів села. Серед них сім’я комуніста Кухарчука Михайла Терентійовича. Німці по-звірячому вбили його дружину Параску і трьох маленьких дітей.

Уже в серпні-вересні 1941 року виникли невеликі підпільні організації. У селах Бараннє та Улашанівка виникло 5  груп підпільників, очолюваних О. Г. Івановим, В. М. Музикою, О. Савченком,  та М. К. Попєлєвим, М. Богомольцем.

Ще одну підпільну групу в селі Улашанівка створив Савченко Онуфрій, який до і під час окупації працював робітником з ремонту залізничної колії на станції  Славута.

Німецька жандармерія розстріляла на колгоспному дворі Сисюка Степана Івановича і Смичка Іллю Сергійовича за зв'язок з партизанським загоном, центр якого був в місті Славуті. Ці громадяни доносили в штаб партизанського загону відомості про  фашистів, видавали партизанам хліб і інші продукти з колгоспної комори. Більше 250 чоловік брали участь у визвольній війні проти фашизму. За мужність і героїзм в боротьбі з німецько – фашистськими загарбниками всі вони нагороджені орденами і медалями. Більше 200 чоловік загинуло на фронтах Великої Вітчизняної Війни. Улашанівку  було звільнено від фашистів 18 січня 1944 року, як і місто Славуту.

Спогади Дацюк Є. М.

«Мені було років 7. В сім’ї нас було 4-ро. Сестру забрали в Германію, брата старшого в армію зразу не взяли, бо був сином ворога народу. В 1944 році забрали,  загинув під Тернополем в с. Кузова.

Пам’ятаю, як німці окружили село і шукали партизанів, заходили в кожну хату. Зайшли до нас офіцер і німець, але нічого не знайшли, нас не зачепили. Через село йшла частина наших військ, але німців вже в селі не було. Між нашим селом і Волицею був забитий німецький офіцер і німці спалили с. Волиця».

Фото без опису

Вшанування пам’яті односельчан


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь