І знову мирна праця. Селяни долають наслідки війни

Дата: 09.04.2019 14:54

В  селі  зруйновані  майже  всі  господарські  приміщення,  знищено  сільськогосподарський  реманент  і  інше  колгоспне  майно,  не  вистачало  тяглової  і  робочої  сили,  добрив.  Тому  врожаї  зернових  та  зернобобових  культур  становили  5 -7 ц  з  одного  гектара.  Завдяки  наполегливій  праці  колгоспників  труднощі  поступово  переборювались,  врожайність  з  року  в  рік  підвищувалась.

У  вересні  1950  року  рішенням  загальних  зборів  колгоспників  відбулось  укрупнення  колгоспів  Міць  Сталіна  та  імені  2 – го  з’їзду  колгоспників – ударників  в  один  колгосп  ім.. Андреєва  з  центром  в  с.  Волиця.  Головою  правління  обраний  комуніст  Пінчук  Гаврило  Максимович.

У 1946 році директором Волицької початкової школи було призначено демобілізованого лейтенанта Пінчука Гаврила Максимовича. У школі навчалося понад 140 учнів. За спогадами Янчука В. М. в один клас ходили діти різницею у 3-4 роки , які були голодні та босі.

Важким видався і  1946 рік. Посіви були вибиті градом. Буревієм поламано, викорчувано велику частину лісу.

У період 1946 – 1950-х років в селі Волиця функціонував колгосп імені Другого з’їзду колгоспників-ударників