РОКИ ВЕЛИКОЇ ВІТЧИЗНЯНОЇ ВІЙНИ

Дата: 09.04.2019 16:19
Кількість переглядів: 798

Восени 1941 року фашисти окупували село. За роки війни  гітлерівці вивезли в Німеччину 275 голів худоби, награбованої в населення і в колгоспі, було зруйновано три великі будинки, які були побудовані прикордонними  частинами Радянської Армії. 18 травня 1942 року почалася відправка молоді на каторжні роботи в Німеччину. В Німеччину було вивезено 74 чоловіки  і 70 відправлено на роботи. Під час вивезення молоді в Германію, молодь намагалася втікати.  В кінці листопада місяця 1943 року в селі розташувався партизанський загін  ім. Чапаєва. Загін тримав під своїм контролем шляхи, шкодив ворогові у вивезенні громадської худоби, хліба, чинив диверсії на ст. Славута. Вночі перед 10 грудня 1943 року фашистський загін карателів оточив село. Ранком на центральну вулицю зігнали і вишикували всіх чоловіків. За доносом невідомого провокатора відібрали 13 осіб (в тому числі 2 жінки), які активно допомагали партизанам в харчуванні, одязі, кували коней,  лагодили збрую, ремонтували вози та інше.

Ці особи були відвезені до с. Бачманівка, замкнені в сараї разом з жителями с. Бачманівка і спалені живими. 13 грудня рештки спалених громадян перенесено в с. Марачівка і похоронено на сільському кладовищі, а в 1960 році їм поставлено пам’ятник. Того ж дня 39 чоловік вивезені в концтабори. З них повернулося лише 7 чоловік.

 В боротьбі з фашистами загинуло 51 чоловік, а саме:

47 воїнів одержали нагороди за бойові заслуги. 14 січня 1944 року в Марачівку прийшла Радянська Армія, що гнала німців на захід.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь