Історія села Іванівка

Період зростання продуктивності праці і піднесення сільськогосподарського виробництва

Колгосп,  якому в час його організації колгоспники дали символічну назву «Перемога», керований партійною і при активній допомозі комсомольської організації, швидко зростав. Будувались нові господарські приміщення, зростало поголів’я худоби і її  продуктивність, підвищувалась урожайність, зростав матеріальний добробут і культурний рівень колгоспників. Вже в 1935 році колгоспники одержали на трудодень по 4 кг. зерна, 6 кг. картоплі, солому, полову, по 2 крб. грішми.

15:26:09 09.04.2019

Село в період колективізації

Виконуючи ленінські настанови про необхідність кооперування дрібних селянських  господарств, в 1929 році в селі було створено ТОЗ (Товариство  по  спільному  обробітку землі). Організаторами ТОЗу були  сільські бідняки Ковальчук Павло Іванович, Василюк Марко Микитович, Онойко Мусій Антонович, Левунець Харитон Ількович, Левунець Явтух Ількович, Машук Василь Іванович, Алексєєв Петро Іванович – всього 20  чоловік. На полях з’явився перший трактор – маленький сірий путивлівський «Фордзон». Поява на селі трактора та інших сільськогосподарських машин потягнула людей в ТОЗи.

15:19:51 09.04.2019

Період Жовтневої революції та громадянської війни в селі

Грім  гармат «Аврори» в листопаді 1917 року швидко докотився до Янушівки. В кінці 1917 року селяни і солдати розгромили та спалили маєток князя Р.В. Сангушка в Славуті, лишивши тим самим його права на власність і в селі Янушівка, самого князя вбили поблизу його маєтку в Славуті.

15:09:23 09.04.2019

З давніх-давен до початку ХХ століття

Територія сучасної  Іванівки  в  час національної-визвольної  війни українського народу проти  польських загарбників 1648-1654 рр. на чолі з Богданом Хмельницького була ареною жорстоких боїв, а населення села приймало в боях активну участь, зазнавши при цьому великих страждань. Поселення в цей час вважалось державним  володінням Василя Черкаса.

15:04:25 09.04.2019

Населення

Відомо, що у 1648 році в посьолку нараховувалось 32 жилих будинки (дими), в 1650 році – 12 будинків, в 1654р. – 4 будинки, причому  зменшення  будинків  літописець пояснює  так: «Можно с уверенностю  полагать,  что  дома  поселян  были разорены  ненавистью  и  мщением  поляков, а  жители, способные носить оружие, примкнули к ополченцам  Хмельницкого – прочие же разбежались».У 1894 році в селі Янушівка проживало 866 чол., у 1899 році – 964 чол., у 1906 році – 986 чол., у 1909 році – 1067 чол.

15:03:03 09.04.2019

Географічне розташування села. Природні умови

Село розташоване від обласного центру на віддалі 161 км, районного – 17 км та найближчої  залізничної станції Славута – 10  км.  Довжина села біля трьох з половиною кілометрів, ширина – близько півтора кілометра. В ньому сім вулиць, що отримали назви від сіл, в які вони ведуть, та від прізвищ людей, які були першими засновниками цих вулиць (Баранська, Жуківська, Церковна, Сліпа; Північний, Південний посьолки тощо). На півночі с.Іванівка межує з с. Пузирки, на північному заході – з с.Губельці, на сході – з с.Жуків, на південному сході – з с.Вачів, на півдні – з с. Перемишель. Всі навколишні села розташовані від Іванівки на відстані 2-3 кілометрів.

15:02:39 09.04.2019

Заснування села. Походження назви

У працях історика Волині М.Теодоровича зазначається: «село Янушовка, как державное имение Василия Черкаса, упоминается в акте от 1648, 1650 и 1654 годов, в котором указаны данные, извлеченные из присяжных показаний о количестве дымов в городах и селах, подлежавших оплате подымного во время войн Богдана Хмельницкого; в числе сих сел указано державное имение Василия Черкаса: село Янушевка, в коем дымов было – в 1648 году – 32, в 1650 г. – 12, в 1651 – 4».

15:02:19 09.04.2019